La data de 4 iulie curent, pe stadionul din localitatea Făleștii Noi, s-a disputat finala Cupei raionului Fălești la fotbal.

În finală au acces echipa primăriei or. Fălești și echipa primăriei s. Năvîrneț. La finalul celor 90 minute de joc tabela de marcaj indica scorul de 1:1, pentru a putea fi desemnată câștigătoarea finalei, s-a jucat două reprize de prelungiri a câte 15 minute fiecare, în urma cărora echipa primăriei or. Fălești a marcat 3 goluri adjudecându-se victoria cu scorul final de 4:1.

Aducem sincere mulțumiri și urări de bine echipei de fotbal a primăriei or. Fălești, pentru efortul depus și performanța obținută.

Le urăm băieților noștri succes la Campionatul raional de fotbal și performanțe noi.