Renovarea muzeului în aer liber s-a finisat
Săptămâna aceasta a fost finisată şi cea de-a doua fază de reabilitare a muzeului în aer liber situat în centrul oraşului Făleşti.
Cum am şi menţionat anterior activitate dată a fost posibilă datorită iniţiativei tinerilor voluntari din oraş cu suportul financiar al primăriei or. Făleşti.
Această tranziţie a artei de la „Evoluţia artei”, care mai bine de 2 ani ne-a bucurat ochiul locuitorilor şi oaspeţilor oraşului Făleşti, trece la faza de lucrări ale pictorilor autohtoni.
Sperăm că contribuţia adusă de toţi actorii implicaţi la reabilitarea acestui muzeu, să aducă un plus de culoare în viaţa orăşelului nostru.
{gallery}/2020/07/muz-aer-liber{/gallery}
- Detalii
- Accesări: 1047
Anunț de participare pentru achiziționarea lucrărilor de reparație a stradelei Toma Ciorba din or. Fălești
- Detalii
- Accesări: 917
Anunț de participare pentru achiziționarea lucrărilor de reparație a străzilor locale la Cartierul Fabrica de Zahăr or. Fălești
- Detalii
- Accesări: 951
Decizii adoptate la ședința ordinară a Consiliului local Făleşti din 26.06.2020
- Detalii
- Accesări: 1368



















